הגר

הגר מלמדת בימי חמישי בשעה 17:45, גם במרכז וגם בזום.

להצטרפות לשיעורי יוגה עם הגר, ניתן להצטרף לקבוצת ווטסאפ לקבלת לינק ותזכורת.

הגר,

איך הגעת ליוגה?

בפעם הראשונה שפגשתי את היוגה זה היה על הגג בתחנה מרכזית הישנה של תל אביב מרכז שיבננדה.
הגעתי לשם בשנת 1992 יחד עם אמא שלי ושתינו התפעלנו עמוקות משירת ה”כפות רגלים רפויות רפויות” בהרפייה בסוף השיעור ומתוך כל השיעור זה הדבר שנחרט והפך להיות אמצעי להירגע לפני השינה בבית.
בנעוריי רקדתי ג’ז, פלמנקו ואף ריקודי בטן אך תמיד הרגשתי שיש משהו שהוא מעבר לגוף הפיזי. טיול ארוך בהודו אחרי הצבא פתח בפני עולם רוחני והתחיל מסע ארוך של חיפוש אחר הדבר הנכון שישלב עבודה עם הגוף הפיזי יחד עם עולמות רוחניים והיוגה עבורי נתנה את המענה המדויק לכך.

למדתי קורס מורי יוגה לילדים אצל גיא דקל, מורה מלא ידע, השראה ונתינה אינסופית. ולאחר מכן קורסים של בישול איורוודי אצל שיווהקאמי המופלאה. בנוסף סופי שבוע מרוכזים ב’יוגה ערבה’, וריטריטים במרכז של השיבננדה ועוד.
בעשר שנים האחרונות אני חולמת על קורס מורי היוגה בבהמס והשנה זכיתי סופסוף להגשים חלום זה ומימשתי את הקורס במסגרת של לימודי און ליין. בתודה ענקית לבהרגווי היקרה שתמכה, עודדה וסייעה לזה לקרות.

מה את הכי אוהבת בשיבננדה?

אני אוהבת בשיבננדה את הסדר הקבוע של התרגול כך שאני יכולה להתמקד בנשימה, לעצום עיניים, להתמסר ולהיות בתוך התרגול מבלי הצורך להמתין להנחיה לתרגיל הבא. אני מרגישה שזו שיטה שבפשטות ובקלות אפשר לאמץ וליישם גם בבית.

למרות שתרגלתי באינטנסיביות שיטות יוגה שונות, פריצות הדרך המשמעותיות שלי בעבודה על האסנות קרו דווקא בשיבננדה בזכות ההרפיה. בזכות השקט שנכנס לתרגול לפני ואחרי. זה מאוד חיזק את הגוף ואת ההכרה שלי.

 

מה האסנה האהובה עליך ולמה?

האסנה האהובה עלי היא שירשאסנה. עמידת הראש. בזכות השיבננדה הצלחתי אחרי שנים רבות של תרגול לעמוד על הראש ללא עזרה של הקיר ולהצליח לעלות מתוך שקט, לשהות בתנוחה בשקט ובעיניים עצומות ולרדת גם בדממה. זו אסנה שנותנת תחושת סיפוק עצומה של הצלחה, היא נושאת פירות בזכות חיזוק כוח הרצון והתגברות על הפחד.