תפילה – שפת הלב הכנה, בכל זמן ומקום

תפילה – שפת הלב הכנה, בכל זמן ומקום

 

הילד אינו יודע דקדוק ותחביר, הוא הוגה כמה צלילים, אבל אימו מבינה…

אפילו אם תטעה בתפילותיך, אפילו אם יש טעויות במנטרות שאתה מדקלם, אם התפילה באה מתוך ליבך, הוא שומע לך כי הוא מבין את שפת ליבך…

 

החתלתול מיילל והחתולה רצה אליו ונושאת אותו משם.

כך גם הדבק בוכה ואלוהים בא לעזרתו.

תפילה אינה בקשה. תפילה היא קריאה, הזמנה לכוחות רוחניים הנובעים תמיד מהלב האנושי, ההכרה והנשמה. תפילה היא כוח רוחני אדיר. היא אמיתית כמו כוח המשיכה.

 

כולם יכולים להתפלל

העיוור, החרש והצולע, חסר היד, החלשלוש, הבוּר והמושפל– כולם יכולים להתפלל כי התפילה שייכת ללב ולרגשותיו ולא לגוף.

התפילה אינה דורשת אינטליגנציה גבוהה או צחות לשון.

אפילו כמה מילים מנשמה צנועה וטהורה ימשכו את האל יותר משטף רהוט של משפטים מפי נואם או מלומד גדול.

הילד לא יודע דקדוק והיגוי, הוא הוגה כמה צלילים, אבל אימו מבינה! אפילו אם תטעה בתפילותיך אליו, אפילו אם יש טעויות במנטרות שאתה מדקלם, אם אתה כֵּן, אם התפילה באה מתוך ליבך, הוא שומע לך כי הוא מבין את שפת ליבך.

 

תועלות התפילה

תפילה היא כוח רוחני אדיר. תפילה היא אוכל רוחני לנשמה. תפילה היא משקה מרענן רוחני.

תפילות הן זרמים רוחניים עוצמתיים. אין דבר מטהר כתפילה. אם תתפלל בקביעות, חייך ישתנו ויעוצבו בהדרגה.

התפילה מקלה על כובד ליבך באמצעות פתיחתו. היא נתינת אפשרות לאלוהים לתמוך בדבק ולהחליט מה הטוב ביותר עבורך כשאתה בדילמה.

התפילה מאירה את הלב וממלאת את ההכרה בשלווה, כוח וטוהר. כשההכרה נהפכת לטהורה באמצעות כוח התפילה, הופך האינטלקט חד ולהוט. התפילה מרוממת את ההכרה. כשאתה מתפלל, אתה קושר עצמך למאגר כוח קוסמי בלתי נדלה ולכן אתה מושך כוח, אנרגיה, אור ועוצמה ממנו.

תפילה עושה פלאות. תפילה מזיזה הרים. אפילו כאשר הסמכות הרפואית מכריזה על מקרה כחסר תקווה, נחלצת התפילה להצלה והחולה נרפא בדרך נס.

 

תרגול התפילה

תפילה היא קרבה לאלוהים. תפילה היא התכווננות ומיקוד ההכרה באלוהים, היא מדיטציה על אלוהים. תפילה היא כניעה עצמית מוחלטת לאלוהים. תפילה היא המסת ההכרה והאגו בשקט באלוהים.

תפילה היא הודיה לאלוהים על כל ברכותיו.

 

אין בעיות שאינן יכולות להיעלם באמצעות תפילה, אין סבל שלא ניתן להשקיט באמצעות תפילה, אין קשיים שלא ניתן להתגבר עליהם באמצעות תפילה ואין רשע שאי-אפשר למגר באמצעות תפילה. תפילה היא התייחדות עם אלוהים. תפילה היא נס שבו כוח אלוהים זורם לעורקי האדם. לכן כרע ברך והתפלל, אבל אפשר לתפילה להימשך גם כשתקום. התפילה צריכה להימשך כל חייך וחייך צריכים להיות תפילה אחת ארוכה.לא לחפצים ארציים ולא לתענוגות שמימיים, אלא לחסדו.

״רצונך יעשה אלוהיי! אינני רוצה דבר,״ צריכה להיות תפילתך. כי אינך יודע מה טוב לך. אתה עלול לבקש צרות ולהתפלל לאבדון. התפלל לחסד. התפלל שעוצמת צדיקותו תרד על כל נשמות בני-האדם.

ברך את שחר היום והצע שלום לשמש השוקעת בתפילת הודיה. תחילה ליום חדש שניתן וסופו לחסדו שהתקבל. כך יבורכו חייך וכך תקרין את ברכותיו לכל הסובבים אותך.

 

תפילתו של מי נשמעת?

תפילה צריכה לנבוע מהלב. היא לא צריכה להיות מס שפתיים. תפילה ריקה היא כמו קול מתכתי או צלצול מצילה.

תפילה המגיעה מלב כֵּן, טהור ואמיתי נשמעת מיד על-ידי האל.

פתח לבך אליו ללא הסתייגויות. התגובה תהיה מיידית.