הכוח העצום במנטרה אום – הבסיס של כל הצלילים

הכוח העצום בחזרה על מנטרה “אום” – הבסיס של כל הצלילים

 

אום הוא הצליל העתיק והקדוש ביותר בהודו.

סמלו הפך לאחד הסמלים המוכרים והפופולריים ברחבי העולם, אך מאחוריו מסתתרת משמעות עמוקה ותרגול אמיתי.

 

כל העצמים מוגדרים על-ידי צלילים, ואום הוא הבסיס לצלילים כולם, אום הווה-בכל.
אום מורכב משלוש אותיות – A, U ו- M.

A, U, M מכסות את כל טווח הרטטים הקוליים.

הגרון והחך הינם לוחות התהודה. כשאתה מבטא A, אזורי החך והלשון אינם פועלים. כשאתה מבטא U הצליל מתגלגל מתחילתו ועד סופו של לוח התהודה של הפה. M הוא הצליל האחרון שנוצר על-ידי סגירת שתי השפתיים. לפיכך, באום מרוכזים כל הצלילים.

A מייצגת את המישור הפיזי,U  מייצגת את המישור הנפשי והאסטרלי, M מייצגת את מצב השינה העמוקה, את כל מה שנסתר מעינינו גם במצב ערות מלאה ואת כל מה שהוא מעבר לתפישת האינטלקט.

אום מייצג כל סוג של שילוש כמו עבר-הווה-עתיד, לידה-חיים-מוות, בריאה-שימור-הרס, גוף-הכרה-נשמה, ערות-חלימה-שינה עמוקה, וכך הלאה.

 

הכוח שבחזרה על מנטרה “אום”

ביטויה של ההברה הקדושה אום משך את תשומת לבם של כל המערביים שהתמסרו ללימודי המזרח. הרטטים העולים מהברה זו הם כה רבי עוצמה, שאם מישהו יתמיד לדבוק בהם, הם יוכלו למוטט אל האדמה את הבניינים הגבוהים ביותר. קשה להאמין בכך עד שהאדם מנסה לתרגל. כשהמתרגל יחל בתרגול, הוא יבין כיצד הצהרה זו היא אמת ונכונה לחלוטין.

הזמרה של אום מסירה הסחות דעת. החזרה על אום מערה דם חדש בגוף. חמישה אנשים יכולים לשבת במעגל ולזמר אום במקהלה. החוויה תהיה מרוממת ויפה. הם יחוו יחד חיים חדשים.
כשאתה מדוכא, חזור על המנטרה “אום” חמישים פעם ותתמלא בכוח ובעוצמה חדשים.

חזרה על מנטרה “אום” היא תרופה עוצמתית. אין צורך לשלם כלל לרופא!

כשאתה חוזר על אום, הרגש שאתה האור והתודעה הטהורים הנמצאים בכל.

כשאתה יוצא להליכת בוקר או ערב, כשאתה מתהלך על חוף הים, תוכל לחזור בנחת “אום”. החזרה הקצבית של אמירת אום תהפוך את ההכרה לרגועה וממוקדת, ותעורר את התכונות הרוחניות שיבטיחו הגשמה עצמית.

 

מדיטציה על אום

תלה לנגד עיניך תמונה של אום , שב בתנוחה נוחה, הרפה לחלוטין את השרירים והעצבים והתרכז בתמונה זו במבט יציב, בלי לעפעף, עד שיזלגו דמעות בשפע. נסה להתחבר אל הרעיונות של אין-סוף, נצח, אלמוות וכד’.

למתרגלים חדשים מומלץ לתרגל בעיניים פקוחות למשך כמה חודשים. לאחר מכן ניתן לדמיין אום בעיניים עצומות. הדמיון של אום הוא העלאה נפשית בהירה של האום בעיניים עצומות. מקד את מבטך הפנימי בחלל שבין שתי גבות העיניים. השקט את ההכרה האובייקטיבית או המודעת וחזור באופן מנטלי על אום.

חזרה קולית בלבד או חזרה כמו תוכי על אום כשלעצמן לא יביאו לתוצאות המבוקשות. עליך לעשות זאת מהלב, מהראש ומהנשמה.

תרגל בקביעות, בהתמדה, בכוונה, ברצון, באמונה, בקנאות, בסבלנות ובהתלהבות.